Blog Post

Gastronomia na froncie walki o prawo i czynsz
Prawo

Gastronomia na froncie walki o prawo i czynsz 

Robimy wszystko, żeby przetrwać. Analizujemy różne rozwiązania prawne. Mówi wielu właścicieli lokali gastronomicznych. Jest to jedna z najmocniej dotkniętych kryzysem branż, spowodowanym pandemią COVID-19. Głównym problemem gastronomii są czynsze.

Akcja OtwieraMY się! Jest już powszechna.

Część przedsiębiorców zaprosiła klientów już w poprzednim tygodniu, inni otworzą się od dziś, jeszcze inni zapowiadają, że na pewno zrobią to w najbliższych dniach. Akcja buntu przedsiębiorców, o której początkowo najgłośniej było na Podhalu, jest już ogólnopolska. Z pojedynczych lokali, które deklarowały otwarcie po 17 stycznia, zrobiła się co najmniej setka.

Jeżeli masz problem w czasach pandemii, z prawem. Chcesz skontaktować się z najlepszym specjalistą proponujemy zobaczyć:

Jak postępować z pracownikami w czasach pandemii

Wsparcie w pandemii

– Odraczanie niektórych obowiązków sprawozdawczych jest jednym z elementów wspierania firm w dobie pandemii Covid-19 – mówi Jakub Bińkowski, dyrektor Departamentu Prawa i Legislacji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. – W trakcie pierwszej fali epidemii zdecydowano się na dosyć powszechne przesunięcie znacznej części tego rodzaju obowiązków, co nie pozostało bez znaczenia dla firm funkcjonujących w trudnych warunkach lockdownu – dodaje.

Następny

Gastronomia na froncie walki o prawo i czynsz

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *